10 URODZINY PŁYWALNI

10-lecie Pływalni Miejskiej

DSC08430

Pływalnia Miejska, której od 01 kwietnia 2012 roku właścicielem został Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Wąbrzeźnie, świętuje jubileusz 10-lecia działalności.
Budowa pływalni rozpoczęła się w październiku 2001 roku. 15 października 2015 r. mija dokładnie 10 lat od udostępnienia pływalni mieszkańcom Wąbrzeźna a także klientom z okolicznych miejscowości chcącym nas odwiedzić i skorzystać z naszych usług.
Powstał nowoczesny obiekt, w pełni przystosowany do obsługi amatorów pływania zarówno rekreacyjnego jak i wyczynowego.
Przez 10 lat wąbrzeską pływalnię odwiedziło ok 400.000 osób (dane na koniec września 2015 roku).
W okresie dziesięciolecia funkcjonowania Pływalni Miejskiej w Wąbrzeźnie nie rozwinęło się i nie przyjęło się pływanie wśród dzieci i młodzieży oraz sportowa rywalizacja w tej grupie. Jednak od roku 2014 sukcesywnie się to zmienia, dzięki zaangażowaniu władz miasta oraz pomocy naszej spółki powstało Stowarzyszenie "Przyjazne Wody", które zapoczątkowało naukę pływania wśród dzieci. Dodatkowymi działaniami wspierającymi było wprowadzenie w 2014 roku Programu „Umiem pływać". Program jest finansowany przez Urząd Marszałkowski, Polski Związek Pływacki przy udziale gmin. Z naszego powiatu udział bierze miasto Wąbrzeźno oraz gmina Płużnica. Pozostaje niedosyt, że pozostałe gminy naszego powiatu nie korzystają z tego programu. Cieszy fakt korzystania z naszej pływalni przez gminy spoza naszego powiatu. Należą do nich: gmina Golub-Dobrzyń, miasto i gmina Jabłonowo Pomorskie, miasto i gmina Radzyń Chełmiński, gmina Gruta.
Mamy nadzieję, że wśród dzieci i młodzieży rozpoczynających przygodę z pływaniem znajdą się przyszli pływacy, którzy będą doskonale promowali miasto Wąbrzeźno zdobywając medale w Mistrzostwach Okręgu czy Polski w Pływaniu.
Klienci otwartego 7 dni w tygodniu w godz. 07.00 – 22.00 obiektu mogą korzystać z dużego, sześciotorowego basenu o wymiarach 25 x 12,5 metra i małego przeznaczonego do nauki pływania, gier i zabaw dla dzieci oraz rehabilitacji.
Pływalnia przystosowana jest do obsługi osób niepełnosprawnych, na jej terenie znajdują się: sauna oraz gabinet masażu.
Podczas szkółek pływackich na zajęciach z instruktorami nauki pływania, uczy się pływać blisko 100 dzieci. Około 200 uczniów uczy się pływać w ramach zajęć z W-F, ze szkół podstawowych nr 2 i 3. Na basenie odbywają się również zajęcia poza szkolne jak również różnego typu zawody pływackie: o puchar Burmistrza Miasta Wąbrzeźna, o puchar Prezesa MZECWiK sp. z o.o., o puchar Prezesa TKKF, o puchar Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP, o puchar Dyrektora SP Nr 2 i „Radosny Plusk". Odbywają się również kursy na stopień młodszego ratownika WOPR. Powyższe pokazuje nam jak bardzo basen kryty jest nam potrzebny, jak wpływa na krzewienie zdrowego trybu życia naszych mieszkańców oraz polepsza bezpieczeństwo korzystania z akwenów wodnych i plaż przez nasze dzieci i młodzież, które w związku z tym, że mamy basen mogą korzystać z nauki pływania. Kontakt z wodą oraz nabycie umiejętności pływania na pewno korzystnie wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa i czerpanie przyjemności pobytu nad naszymi jeziorami.
Z okazji Jubileuszu 10-lecia Pływali Miejskiej Zarząd spółki wraz z pracownikami Pływalni składa podziękowania wszystkim Klientom i Współpracownikom.
Młodym pływakom ze szkółki w ramach działającego Stowarzyszenia Przyjazne Wody życzymy osiągania coraz lepszych wyników, zdobywania medali i rozwijania swoich talentów.
Wszystkich amatorów pływania zapraszamy do odwiedzania naszego obiektu i miłego w nim pobytu.
 

SPOTKANIE PREZESA MZECWIK Z GRUPĄ ZAPROSZONYCH GOŚCI

DSC08438 

DSC08439

DSC08444

DSC08446

DSC08448

DSC08451

SPOTKANIE PREZESA MZECWIK Z WYRÓŻNIONYMI PRACOWNIKAMI

DSC08502 

DSC08503

DSC08504

 10-lecie

DSC08432

W dniu 19 października o godzinie 10.00 odbyło się losowanie nagród dla osób,
które skorzystały z oferty Pływalni w dniach 17-18 października:

karnet na pływalnie - AGNIESZKA BŁĘDOWSKA
karnet na pływalnie - JACEK KILANOWSKI
karnet na pływalnie - JAKB FIRCHOW
karnet na pływalnie - BARBARA PACZKOWSKA
karnet na pływalnie - EWELINA ZIELIŃSKA
dowolny masaż z cennika gabinetu masażu - ERYK JANOWSKI
karnet dla ambitnych - PIOTR SOBIECHOWSKI

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!